Vadercentrum Laak zet zich ook met Sinterklaas in tegen armoede: ‘Honderden kinderen blij maken’
DEN HAAG – Elk kind een cadeau van Sinterklaas, dat is het streven van stichting Sintvoorieder1. De cadeaupakketten komen ook bij bezoekers van het Vadercentrum Adam in Laak goed terecht. Maar het centrum zet zich ook de rest van het jaar in voor mensen die het minder breed hebben. Omroep West-verslaggever Pim Markering ging bij ze langs.
Het is een ontmoetingsplek in de wijk, die draaiende wordt gehouden door 181 vrijwilligers. In Vadercentrum Adam komen mensen samen. Ze zitten een spelletje Rummikub te doen, of te dammen. Ook worden allerlei cursussen georganiseerd.
‘Hier in het Vadercentrum is er een wij-gevoel, en dat groeit alleen maar’, vertelt coördinator Bilal Sahin. Hij noemt het een bijzondere plek. ‘Het broederschap, de sfeer hier, de diversiteit en het multiculturele’, somt hij op.
Weggeefwinkel
Het centrum zet zich ook in voor mensen die het wat minder breed hebben. ‘We hebben hier een weggeefwinkel. Elke week komen ruim driehonderd mensen langs om gratis spullen op te halen’, vertelt Bilal.
‘Hier komen deze mensen samen, dit is hun vindplek. Deze mensen hebben ook kinderen.’ En bij die kinderen komen pakketten van Sintvoorieder1 goed terecht. ‘Voor die kinderen heeft Sintvoorieder1 gelukkig elk jaar genoeg cadeautjes.’
Armoede groot probleem
Ook op andere manieren, het hele jaar door, proberen de vrijwilligers van het Vadercentrum zich voor deze groep in te zetten. ‘Armoede is helaas een groot probleem in onze samenleving. Het is niet alleen een financieel probleem, maar ook een mentaal probleem’, zegt Bilal.
‘Veel mensen kunnen niet omgaan met geld. In het centrum proberen we deze mensen te leren omgaan met geld. We geven budgetteringscursussen, leren ze systemen kennen op de computer.’
Honderden kinderen blij maken
Zelf organiseert het centrum ook een sinterklaasfeest, waarbij kinderen cadeaus krijgen. Bilal: ‘Sint komt hier om cadeautjes uit te delen. Ouders moeten hun kinderen zich aanmelden. Het is hier een groot feest dat we samen gaan vieren met muziek, hapjes, drankjes en cadeautjes. Honderden kinderen maken we blij.’
‘Het geeft een enorm goed gevoel. Na zo’n drukke dag… als je dan de blijdschap van kinderen en ouders ziet, voel je geen vermoeidheid meer.’
Doneren aan Sintvoorieder1 kan tijdens de actieweek tussen 18 en 22 november in de Centrale Bibliotheek aan het Spui. Tussen 6.00 en 19.00 maakt Den Haag FM vanuit daar samen met Radio West de hele dag live radio. Cadeaus inleveren kan tijdens de openingstijden van de bibliotheek.
Dit artikel is gepublicerd door;
https://www.denhaagfm.nl/dhfm/4909380/vadercentrum-laak-zet-zich-ook-met-sinterklaas-in-tegen-armoede-honderden-kinderen-blij-maken?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR18EkvvxkXd14sxEsYk8PFGvNpr7x9GPBh8Ov3XWzWq0v8GJAoqOoc2tK4_aem_sNymHZDR6cAWe79vK72rgw